Wynajem samochodów na minuty – o tym trzeba wiedzieć!

Wynajem samochodu to doskonały sposób na korzystanie z auta bez konieczności posiadania do na własność. Usługa najmu pojazdów dostępna jest w różnych formach, m.in. jako auta na minuty. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i jak z niego korzystać?

Auto na minuty – jak to wygląda w praktyce?

Wynajem samochodów na minuty różni się pod wieloma względami od najmu w tradycyjnej postaci. Do wypożyczenia auta potrzebna jest aplikacja PANEK CarSharing. Należy zainstalować ją na smartfonie, a następnie się w niej zarejestrować. Cała procedura jest prosta i przebiega sprawnie. Kluczowym wymogiem jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Dzięki aplikacji użytkownik może sprawdzać dostępność samochodów w swoim mieście. Jest ona także potrzebna do otworzenia pojazdu i zakończenia usługi. Dzięki powiązaniu z nią karty płatniczej opłaty za przejazdy można uiszczać również jej poziomu. Służy ponadto do zgłaszania ewentualnych usterek czy innym problemów z autem. Opłaty są naliczane za rzeczywisty czas przejazdu oraz realnie pokonany dystans – kształtują się na poziomie kilkudziesięciu groszy za każdy kilometr i każdą minutę.

Auto na minuty – kiedy się przydaje?

Usługa najmu samochodów na minuty funkcjonuje w dużych miastach. Jest to świetny sposób na pokonywanie niewielkich odległości w obrębie jednej miejscowości. Nie bez powodu auta na minuty są uważane za świetną alternatywę dla transportu publicznego oraz drogich taksówek. Co jednak w sytuacji, kiedy samochód potrzebny jest na nieco dłużej, np. na dwa czy kilkanaście dni? Wówczas w rachubę wchodzi inna usługa transportowa, a mianowicie auto na doby. Katowice to przykład lokalizacji, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo urozmaicona. Z samochodów na doby chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność gospodarczą. Pojazdy są przeważnie wypożyczane na różnego rodzaju wyjazdy.

Decydując się na wynajęcie samochodu, należy w pierwszej kolejności określić własne potrzeby dotyczące przede wszystkim okresu użytkowania pojazdu.

https://panekcs.pl/