Używane auto z gwarancją dealera – czy to się opłaca?

Każdemu, kto decyduje się na zakup używanego samochodu, zależy na tym, aby był to sprawny pojazd w możliwie jak najlepszym stanie technicznym. Nic więc dziwnego, że ogromne zainteresowanie wzbudzają auta z drugiej ręki, na które dealerzy udzielają gwarancji.

Czym jest gwarancja na używany samochód?

Gwarancja na auto z drugiej ręki to jeden ze sposobów na podniesienie atrakcyjności oferty sprzedażowej oraz na dodatkowe zabezpieczenie interesów nabywcy. Gwarancji udzielanej przez dealera nie należy jednak utożsamiać z gwarancją producenta. W sprawdzonych i doświadczonych salonach takich jak np. Honda Plaza możliwość wykupienia gwarancji na używany pojazd jest standardem. To metoda wzmocnienia wiarygodności i budowania pozytywnego wizerunku marki, jaką stosują najlepsi dealerzy. Honda to doskonały przykład marki aut, które objęte są taką gwarancją. Pakiet gwarancyjny zwykle obowiązuje przez okres od 3. do 12. miesięcy. Umowa bardzo precyzyjnie określa warunki, na jakich są dokonywane bezpłatne naprawy wybranych usterek.

Czy warto kupić gwarancję na używany samochód?

Gwarancja na używany samochód to co do zasady świetne rozwiązanie. Sporo jednak zależy od tego, co konkretnie proponuje dealer. Honda będzie się w tym kontekście różnić od mniej popularnej marki, m.in. z uwagi na lepszą dostępność części i niższe koszty serwisowe. Planując zakup auta z drugiej ręki z gwarancją dealera, należy przede wszystkim porównać różne oferty pod kątem cen oraz zawartości. Trzeba wnikliwie przeanalizować umowę przed jej podpisaniem. Bez wątpienia najbardziej opłaca się nawiązać współpracę ze sprzedawcą, który cieszy się zaufaniem klientów oraz mocną pozycją w branży. Gwarantuje to profesjonalne wsparcie i daje pewność, że umowa gwarancyjna jest skonstruowana tak, aby nabywca czerpał z niej realne korzyści. Należy przy tym pamiętać o tym, że to dealer wskazuje serwisy naprawiające auta – lepiej się zatem wcześniej upewnić, że taki serwis znajduje się na tyle blisko, aby dojazd tam nie przysparzał kłopotów.