Długoterminowy wynajem aut dla firm – co i jak?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą szukają rozwiązań pozwalających użytkować auta do celów biznesowych na atrakcyjnych warunkach. Często rezygnują z zakupu samochodów na rzecz innych form ich finansowania – takich jak długoterminowy wynajem.

Długoterminowy wynajem aut dla firm – na czym polega, kiedy warto?

Długoterminowy wynajem aut dla firm to jedna z nowoczesnych usług transportowych pozwalająca korzystać z pojazdów przez czas ustalony w umowie w zamian za miesięczny abonament. Jest to opcja, która idealnie sprawdza się w przypadku dużych flot, ale jest adresowana również do przedsiębiorców dysponujących mniejszymi zasobami w tym zakresie. Pod wieloma względami wynajem długoterminowy aut przypomina leasing, jednak jak wyjaśniają eksperci z wypożyczalni iPanek, istnieje sporo różnic pomiędzy tymi usługami. Przy wynajmie długoterminowym zakres dodatkowych usług jest znacznie szerszy niż w przypadku leasingu, a po zakończeniu umowy wystarczy zwrócić auto do wypożyczalni. Ponadto okres najmu długoterminowego zazwyczaj jest krótszy od okresu leasingu.

Długoterminowy wynajem aut dla firm – korzyści dla przedsiębiorców

Jedną z największych korzyści dla przedsiębiorców wynikających z długoterminowego wynajmu aut jest możliwość zaliczenia miesięcznych opłat do kosztów uzyskania przychodu. Nie wpływają one też na obniżenie zdolności kredytowej. W większości sytuacji przedsiębiorca wynajmujący samochody na długi termin nie musi wnosić opłaty wstępnej, przez co koszty początkowe są niskie. Formalności nie są tak skomplikowane – wypożyczalnie co prawda weryfikują klientów pod kątem wiarygodności finansowej, ale mają wtem temacie mniej rygorystyczne podejście niż banki udzielające kredytów dla firm. Na uwagę zasługuje także elastyczność omawianej usługi. Przedsiębiorca może dopasować auta do konkretnych potrzeb – podobnie jest z warunkami najmu i jego okresem. Wypożyczalnie mają w ofercie sporo pakietów adresowanych do klientów biznesowych, każdy więc znajdzie wariant adekwatny do indywidualnych preferencji.

https://www.ipanek.pl/