Samochody hybrydowe typu plug-in

Auto hybrydowe plug-in oferuje nieco lepsze rozwiązania niż klasyczna hybryda. Jest to samochód zarówno elektryczny, jak i spalinowy. Na rynek motoryzacyjny wchodzi bardzo dużo pojazdów o niskiej emisji CO2. Producenci bacznie pilnują, by nie zostały przekroczone normy.

Pozwala to także ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ na napędzie elektrycznym trasa wynosi ponad 60 km. Auto hybrydowe plug-in może być zasilane przez zewnętrzne źródła energii, np. domowe gniazdko lub profesjonalną stację ładowania. Jest to cecha odróżniająca „plug-in” od klasycznej hybrydy, zasilanej tylko podczas jazdy, i biorącej energię z pracy silnika spalinowego. Również zasięg w tradycyjnej hybrydzie jest znacznie mniejszy i wynosi jedynie kilka kilometrów, ze względu na niewielki akumulator, gromadzący energię.

Hybryda plug-in to auto niezwykle funkcjonalne, sprawdzające się dobrze w mieście i na trasach. Auto dynamiczne, oferujące komfortową jazdę. Dzięki napędowi elektrycznemu idealnie wpisuje się w ekologiczny trend, nawołujący do ochrony środowiska. Samochód z dwoma źródłami zasilania jest interesującą propozycją dla nowoczesnych osób, dbających o środowisko.